POZE

2013.11.13. 06:44

poze de la Reus Alin aici : facebook

poze de la clubul Fergeteg aici : flickr

poze de la Andrei Magarusan aici : fotoportretMS

10822592766_c917b875a6.jpg

REZULTATE STAFETE

2013.11.11. 07:44

nr numele alergare inot  total 
  stafeta sub 14 ani 2250 m 400 m  
1 Sido Gaspar & Simon Csenge 10.23 7.5 18.13
         
  stafeta 15-19 ani baieti 3000 m 700 m  
1 Tokes Attila & Ichim Sebastian 11.47 8.59 20.46
2 Ferencz Botond & Birton Csaba 11.21 10.17 21.38
3 Marc Eugen & Fangli Matyas 11.44 10.07 21.51
4 Ciulei Daniel & Koronka Stefan 11.4 11.42 23.22
         
  stafeta 15-19 ani fete 3000 m 700 m  
1 Ungavari Kinga & Fangli Henrietta 15.35 10.08 25.43
2 Matefio Takacs Tamara &Fulop Kata 14.4 14.37 29.17
         
  stafeta peste 20 ani baieti 6000 m 1000 m  
1 Fabian Csaba & Molnar Jozsef 23.34 14.57 38.31
2 Maier Family 27.04 16.44 43.48
3 Kiss Ferenc & Baczo Miklos 24.58 19.14 44.12
4 Klosz Viktor & Zoldi Zoltan 27.24 20.14 47.38
5 Fancsali Laszlo & Fangli Istvan 27.18 21.11 48.29
         
  stafeta peste 20 ani fete 6000 m 1000 m  
1 Pici Monika & szeghalmi Andrea 29 17.26 46.26
2 Balint Aniko & Mate Magdolna 32.3 25.09 57.29
nr numele club alergare inot  total 
  20-29 ani baieti   6000 m 1000 m  
1 Toma Alexnandru BSC Bucuresti 25.51 13.53 39.44
2 Kollar Alin Aqua01 Cluj 23.12 17.15 40.27
3 Szep Zoltan VSK Csikszereda 21.33 29.31 51.04
4 Lorincz lorand   25.42 32.18 58
           
  20-29 ani fete   6000 m 1000 m  
1 Magyaros Reka Targu Mures 38.32 25.54 64.26
           
  30-39 ani baieti   6000 m 1000 m  
1 Radu Claudiu  Aqua01 Cluj 22.32 14.35 37.07
2 Major Gábor  Fergeteg Abony Hungary 21.36 15.48 37.24
3 Sestacovschi Florin Master Ski&Bike Tg.Mures 22.39 15.57 38.36
4 Reus Alin Cluj 27.18 14.53 42.11
5 Mirastian Adrian Daniel Alba Iulia 24.38 17.39 42.17
6 Costea Adrian Targu Mures 23.17 19.46 43.03
7 Kadar Balazs Targu Mures 25.28 18.2 43.48
8 Stroe Anton BSC Bucuresti 24.12 21.57 46.09
9 Tor Bela Targu Mures 26.42 22.48 49.28
10 Goada Bogdan Alexandru Cluj 28.27 21.32 49.59
11 Nagy Istvan Targu Mures 27.31 22.55 50.26
12 Kiss Attila Master Ski&Bike Tg.Mures 24.56 28 52.56
           
  30-39 ani fete   6000 m 1000 m  
1 Unguras Dana Targu Mures 42.24 20.31 65.55
           
  peste 40 ani baieti   6000 m 1000 m  
1 Szikszai Bruno Extreme SK Tusnad 24.13 16.27 40.4
2 Mircea Guszatv Robert Nomad Merida 23.02 20.21 43.23
3 Nicu Lup Aqua01 Cluj 26.41 17.26 44.07
4 Neag Sorin Junmbojet Targu Mures 24.58 19.18 44.16
5 Horvath Arpad Master Ski&Bike Tg.Mures 27.14 24.47 52.01
6 Molnar Peter Targu Mures 33.12 20.21 53.33
7 Soós Gyula  Fergeteg Abony Hungary 31.5 25.09 56.59
8 Klosz Peter Master Ski&Bike Tg.Mures 31.55 26.08 58.03
9 Barna Ioan Targu Mures 30.41 DNS DNF
10 Gasparik Attila Master Ski&Bike Tg.Mures DNF DNS DNF
           
  peste 40 ani baieti   6000 m 1000 m  
1 Medveczky Edit Fergeteg Abony Hungary 27.42 22.31 50.13
2 Sido Katalin Master Ski&Bike Tg.Mures 27.4 23.07 50.47
nr numele club alergare inot  total 
  6-8 ani fete   750 m 100 m  
1 Chis Ariana Aqua01 Cluj 3.09 1.4 4.49
2 Diaconescu C. Madalina  Delphin IC Constanta 3.05 1.5 4.55
3 Stroe Anamaria BSC Bucuresti 3.31 1.44 5.15
4 Bodea Sonia Aqua01 Cluj 3.42 1.44 5.26
5 Medveczky Jazmin Fergeteg Abony Hungary 3.33 2.3 6.03
6 Unguras Iliana C.S. Torpi Targu Mures 4.4 2.21 7.01
7 Unguras Iliana C.S. Torpi Targu Mures 4.41 2.4 7.21
           
  6-8 ani baieti   750 m 100 m  
1 Tóth Márton  Fergeteg Abony Hungary 3.15 2.13 5.28
2 Ioan Alexandru Targu Mures 2.55 1.25 4.2
3 Sargu David  Targu Mures 3.26 2.35 6.01
4 Diaconescu Victor Delphin IC Constanta 3.3 2.14 5.44
5 Nagy Zoltan   3.14 2.48 6.02
6 Rusu Horea   3.08 1.45 4.53
7 Kadar Boti Targu Mures 4.29 4.31 9
           
  9-11 ani fete    750 m 200 m  
1 Kiss Alexandra  Fergeteg Abony Hungary 2.55 3.17 6.12
2 Kovacs Reka H2O Targu Mures 3.2 3.31 6.51
3 Vadadi Tekla Master Ski&Bike Tg.Mures 2.48 4.12 7
4 Bevíz Fruzsina Fergeteg Abony Hungary 3.13 4.03 7.16
5 Kiss Anna Targu Mures 2.52 4.32 7.24
6 Radu Gloria Master Ski&Bike Tg.Mures 2.51 4.35 7.26
7 Horga Ioana Amelia H2O Targu Mures 3.3 4.02 7.32
           
  9-11 ani baieti   750 m 200 m  
1 Soós Gergő  Fergeteg Abony Hungary 2.35 3.14 5.49
2 Kovacs Aron Minimax Targu Mures 3.07 3.07 6.14
3 Balazs Norbert Zsolt  LPS Szasz Adalbert Tg-Mures 2.32 3.43 6.15
4 Kiss Peter Targu Mures 2.46 3.52 6.38
5 Vajnar Armin  Targu Mures 3.05 3.59 7.04
           
  12-13 ani fete   1500 m 300 m  
1 Hommer Csilla Fergeteg Abony Hungary 5.34 5.11 10.45
2 Nagy Olívia  Fergeteg Abony Hungary 5.58 5.26 11.24
3 Fancsali Kinga Master Ski&Bike Tg.Mures 7 4.53 11.53
4 Tóth Kitti  Fergeteg Abony Hungary 6.31 6.05 12.36
5 Balazs Szilvia Lenilla LPS Szasz Adalbert Tg-Mures 6.38 7.03 13.41
           
  12-13 ani baieti   1500 m 300 m  
1 Miscoi Vlad LPS Timisoara 5 4.01 9.01
2 Barna Serban CSS Targu Mures 5.38 3.57 9.35
3 Nicusan Daniel   5.49 3.57 9.46
4 Nagy Bendegúz Fergeteg Abony Hungary 5.28 4.23 9.51
5 Suciu Adrian   6.08 3.54 10.02
6 Morar Adrian  Aqua01 Cluj 6.07 4.12 10.19
7 Zoldi Tamas Minimax Targu Mures 6.04 5.39 11.43
8 Sido Natan Master Ski&Bike Tg.Mures 5.54 6.05 11.59
9 Badea Sergiu Aqua01 Cluj 6.41 5.18 11.59
10 Szikszay Zalán  Fergeteg Abony Hungary 6.41 5.43 12.24
11 Bevíz Zoltán Fergeteg Abony Hungary 7.41 5.58 13.39
12 Szatmari Andor  Minimax Targu Mures 8.1 5.36 13.46
  14-15 ani fete   2250 m 400 m  
1 Soos Fanni Fergeteg Abony Hungary 8.37 6.07 14.44
2 Szeghalmi Krisztina CS Torpi Targu Mures 10.48 5.49 16.37
  14-15 ani baieti   2250 m 400 m  
1 Bartalis Roland  H2O Targu Mures 7.35 5.1 12.45
2 Gereb Romeo CSS Targu Mures 8.15 4.48 13.03
3 Chis Andrei Aqua01 Cluj 7.38 5.39 13.17
4 Gasparik Marton Master Ski&Bike Tg.Mures 7.34 6.46 14.2
5 Kiss Levente Master Ski&Bike Tg.Mures 7.41 6.46 14.27
  16-19 ani fete   3000 m 700 m  
1 Manac Antoanela Atena SC Constanta 11.39 9.24 21.03
2 Balan Andrea BSC Bucuresti 13.25 8.48 22.13
3 Dumitrescu Carmen LPS Timisoara 12.51 10.21 23.12
  16-19 ani baieti   3000 m 700 m  
1 Grigore Andrei BSC Bucuresti 11.1 8.1 19.2
2 Olaru Ioan Olimpia Bucuresti 10.42 9.2 20.02
3 Bria Alexandru BSC Bucuresti 12.3 8.33 21.03
4 Zereik Rami Aqua01 Cluj 11.08 9.58 21.06
5 Szekely Lorand Aqua01 Cluj 11.53 9.26 21.19
6 Gereb Rolnad CSS Targu Mures 13.18 90.6 22.24

2013.10.04. 13:55

Lista concurentilor inscrisi aici

AQUATHLONKICSI.JPG

2013.10.04. 05:10

AQUATHLON 

Targu Mures  - Complex de Agrement si Sport Muresul

harta.jpg

Introducere

Competitia are doua probe: alergare si inot, distanele sunt stabilite functie de categorii si trebuie parcurse de fiecare concurent, timpul final fiind dat de suma timpurilor obtinute in cele doua probe.

Program

09.11.2013

8.00 Inscrieri si validarea inscrierilor

10.00 START proba de alergare copii 6-8 ani , 9- 11 ani , 12 -13 ani

10.30 START proba de alergare cadeti 14 - 15 ani , juniori 16 -19 ani

11.00 START proba de alergare age group 20-29 , 30 -39 , +40 ani

12.00 START proba de inot copii 6-8 ani , 9- 11 ani , 12 -13 ani

12.30 START proba de inot cadeti 14 - 15 ani , juniori 16 -19 ani

13.00 START proba de inot age group 20-29 , 30 -39 , +40 ani

15.00 Festiviatea de premiere 

Categorii si distante

  • copii 6- 8 ani baieti si fete - alergare 750 metri - inot  100 metri (nascuti 2007-2005)
  • copii 9-11 ani baieti si fete - alergare 750 metri  -inot 200 metri (nascuti 2004 -2002)
  • copii 12-13 ani baieti si fete - alergare 1500 metri - inot 300 metri (nascuti 2001 - 2000)
  • cadeti 14-15 ani beieti si fete - alergare 2250 metri - inot 400 metri (nascuti 1999-1998)
  • juniori 16-19 ani baieti si fete - alergare 3000 metri - inot 700 metri (nascuti 1997-1994) 
  • age group 20-29 , 30 -39 , +40 ani baieti si fete - alergare 6000 metri - inot 1000 metri (nascuti 1993-1984,1983-1974, 1973 - ...)
  • la cererea publicului o sa avem si stafeta sase categorii - stafeta pentru copii sub 15 ani fete si baieti distantele alergare 2250 metri - inot 400 metri,  intre 15 -19 ani baieti si fete alergare 3000 metri - inot 700 metri si peste 20 de ani fete si baieti - alergare 6000 metri - inot 1000 metri
    Diploma Aquathlon.jpg

Inscrieri

Inscrierile se pot face prin

Taxa de inscriere

  • pentru copii 6 - 8 ani gratis
  • pentru copii 9 - 11 ani si 12 - 13 ani 10 ron
  • pentru cadeti 14 - 15 ani si juniori 16 -19 ani 20 ron
  • pentru age group 30 ron
  • pentru membrii lotului national de triatlon - gratis

taxa de inscriere se plateste la fata locului.Primii 100 de inscrisi primesc tricou inscriptionat .

Traseul

  • Aleragrea se va desfasura pe aleele din Complexul de agrement si sport Muresul pe un circuit de 750 de metri
  • Inotul se va desfasura in Piscina Olimpica din Complexul de agrement si sport Muresul, functie de numarul concurentilor pe un culoar de inot o sa fie intre 1 si 5 sportivi

Echipament

  • La alergare este obligatoriu purtarea numarului de concurs.     
  • La inot se inoate in slip respectiv costum de baie , este interzis folosirea costumelor de neopren sau orice alt tip de costum neagreat de Federatia Romana de Natatie. Se pot folosi ochelari de inot, casca de inot si clips pentru nas. 
  • In incinta Piscinei nu se pot inttra cu pantofi de strada.

Premii

La fiecare categorii premierea va fii in cupe,medalii si diplome pentru primii 3 si diploma de participare pentru restul. La categoriile age group se va premia si open primii trei baieti si primii trei fete vor fi premiati in numarar. Locul I 300 ron , locul II 200 ron , locul III 100 ron .